Z nowym rokiem szkolnym – nowe wyzwania przed adeptami fryzjerstwa
24-10-2015 o godz. 07:58:42

Nadesłane przez admin

Młodzi fryzjerzy ostro wzięli się do pracy w nowym roku szkolnym 2015/2016. Już 10 października odbyły się warsztaty z zakresu pielęgnacji włosów: Odnowa biologiczna, ultradźwięki, botox, revoplex. W warsztatach wzięło udział 56 uczennic i uczniów klas zawodowych fryzjerskich - 2f i 3f. Każdy otrzymał certyfikat ukończenia profesjonalnego szkolenia firmy ,,Koloryzacje.com”.


Kolejnym wielkim wyzwaniem dla przyszłych fachowców było wzięcie udziału w przygotowaniu blisko 30 artystów do występów na deskach teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie z okazji obchodów 60- lecia istnienia ,,Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. Uczniowie ciężko pracowali przez 9 godzin nad zmianą wizerunku znanych osobistości z powiatu cieszyńskiego w artystów sceny muzycznej. Poczesaliśmy kilkadziesiąt fryzur i peruk. Młodzież pomagała również w charakteryzacji - makijażu. Było to ciekawe doświadczenie dla przyszłych fryzjerów i duże wyzwanie dla ich umiejętności zawodowych.
W tym przedsięwzięciu wzięli udział:
Klaudia Dudzik kl.3f, Karolina Pelar kl.3f, Patrycja Janica kl.3f, Wioletta Cichy kl.3f, oraz Józef Staś kl.2f, Ewelina Łysek kl.2f, Klaudia Farana kl.2f, pod okiem pani J.Bulandry-Drescher i pani Doroty Śmietany z salonu fryzjerskiego ,,DORI”.
Uczniowie mieli okazje wystąpić na deskach scenicznych w krótkiej inscenizacji - wystylizowali na żywo przed publicznością osobę wziętą z widowni na króla rock & rolla –Elvisa Presleya. Show okazał się znakomity, co potwierdzili widzowie, nagradzając uczniów gromkimi brawami.
Już planujemy następne szkolenia z mistrzem Polski w kategorii – strzyżenia i golenia bród oraz wycinania wzorków na włosach.

60 lat Głosu Ziemi Cieszyńskiej

Content received from: Zespół Szkół Technicznych, http://oldpage.zst.cieszyn.pl