Dzień Edukacji Narodowej
24-10-2015 o godz. 07:15:11

Nadesłane przez admin

14 października dla każdego ucznia oraz nauczyciela jest dniem szczególnym z jednego bardzo ważnego powodu - jest to dzień wolny od nauki. Można by więc śmiało wysnuć wniosek, że jest tak samo wyjątkowy jak każda sobota, ale byłby to poważny błąd, ponieważ tylko w to święto odbywa się w naszej szkole akademia, która dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli i uczniów jest jedna jedyna w swoim rodzaju. Przygotowania trwały już od połowy września, gdyż należało dopracować wszystkie szczegóły, które zawsze wymagają dużo czasu.


Akademia została podzielona na dwie części. Na samym początku miała miejsce jej uroczysta część składająca się z odśpiewania hymnu, przemówienia pani dyrektor, podziękowań Przewodniczącej Samorządu Szkolnego i rozdania upominków oraz wyróżnień dla nauczycieli.
Następnie miała miejsce część artystyczna, której głównym celem jest wywołanie uśmiechu u wszystkich uczestników. Składała się ona ze skeczu napisanego przez pana profesora Jakuba Kanię oraz coveru utworu „Głupi Ja” oraz „O matko” Organka w aranżacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.
To, co mnie przekonuje do udziału co roku w tych akademiach, to sposób, w jaki są one przygotowywane. Ta akademia nigdy nie dłuży się w nieskończoność, lecz zawsze po jej zakończeniu zostaje pewien niedosyt, który sprawia, że ma się ochotę zostać tam jeszcze chwilkę, a ten, kto lubi i docenia tego typu wydarzenia, wie, o czym mówię.

Content received from: Zespół Szkół Technicznych, http://oldpage.zst.cieszyn.pl