Toggle Content Menu główne
 Strona główna O szkole Kultura Zdrowie Matura Egzamin zawodowy Szukaj

Toggle Content Fundacja

Toggle Content Biuletyn Informacji Publicznej

Toggle Content Europejski Fundusz Społeczny
Zespół Szkół Technicznych uczestniczył w projekcie „Wy­po­sa­że­nie CKU, CKP i szkół zawodowych w sta­no­wis­ka do egzaminów za­wo­do­wych” i o­trzy­ma­ł w ramach projektu sprzęt tech­no­dy­dak­tycz­ny:

„Wyposażenie CKU, CKP i szkół za­wo­do­wych w sta­no­wis­ka do eg­za­mi­nów za­wo­do­wych – część II” dla zawodu technik elektronik

„Wyposażenie CKU, CKP i szkół za­wo­do­wych w sta­no­wis­ka do eg­za­mi­nów za­wo­do­wych – część III” dla zawodu technik telekomunikacji

Zespół Szkół Technicznych uczestniczył w projekcie „Pracownie komputerowe dla szkół” i o­trzy­ma­ł w ramach projektu sprzęt:

„Pracownie komputerowe dla szkół” platformy IBM PC edycja 2007r.

Toggle Content Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty

„Festiwal robotów BIS” w murach ZST im. Langera
Wydarzenia szkolne
Drukowanie 3D, pilotaż dronów, programowanie robotów i wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych – to najważniejsze tematy Festiwalu robotów BIS organizowanego przez pana Rafała Zająca reprezentującego firmę Zielony Zakątek we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie.
Po raz kolejny szkoła zaangażowała się w warsztaty, które mają na celu wzbudzenie zainteresowania technologią i nauką. W wydarzeniu, które miało miejsce w minioną środę, wzięła udział grupa uczniów z gimnazjum numer 1 i 3 w Cieszynie oraz z gimnazjów w Strumieniu i Chybiu.
Na wstępie pani dyrektor powitała gości oraz wprowadziła w tematykę zajęć. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i rozesłani na warsztaty, które były prowadzone przez nauczycieli i uczniów ZST oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ustronia. Prezentacje zostały podzielone na cztery tematy dotyczące drukarek 3D, dronów, energii odnawialnej oraz programowania robotów.
Na warsztatach dotyczących drukarek 3D uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób działają oraz z jakich elementów zbudowane są te urządzenia i jak powstały. Na ich oczach uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli projektowali i drukowali różne elementy. Nasi goście od razu w praktyce mogli wykorzystać nabytą wiedzę w różnych konkursach i ćwiczeniach praktycznych. Reszta zajęć odbywała się w bardzo podobny sposób, jedną z atrakcji była możliwość pilotowania profesjonalnego drona w symulatorze i małego zabawkowego w specjalnie do tego przygotowanej sali. Uczniowie mieli również okazję zaprojektować dom czerpiący energię ze źródeł odnawialnych oraz spróbować w prosty sposób zaprogramować robota.
Wszystkie te zajęcia miały na celu dostarczyć trochę rozrywki, ale przede wszystkim wzbudzić zainteresowanie technologią, która nas otacza. Po zakończeniu warsztatów i prezentacji, uczniowie zebrali się na auli, gdzie nastąpiło uroczyste podsumowanie festiwalu oraz rozdanie certyfikatów.


(253 wyświetleń)
Toggle Content Pokrewne linki
 Więcej na temat Wydarzenia szkolne

Najczęściej czytany artykuł Wydarzenia szkolne:
Pożegnanie absolwentów

Toggle Content Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Kiepski


Toggle Content Opcje

 Wersja do druku  Wersja do druku

 Wyślij artykuł znajomemu  Wyślij artykuł znajomemu


Toggle Content Kontakt

Frysztacka 48
43-400 Cieszyn
tel. 033 4798644
fax 033 4798645
NIP 548-25-22-276


Toggle Content ERASMUS+

Toggle Content ZWCAD

Toggle Content Współpraca zagraniczna

Toggle Content 4METAL

Toggle Content Współpracujemy
z Celma S.A.

Toggle Content PZU Życie SA
Zakup dwóch rzutników multimedialnych oraz tablicy interaktywnej sfinansowano z Funduszu Prewencyjnego PZU Życie SA

Toggle Content


Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy
v1.5 updated by T.C.D.
Original SovereignBlue by Xtreme Themes